Ognisko Wrocław – Parafia św. Ignacego Loyoli, ul. W. Stysia 16

Parafia
Spotkania w Parafii pw. Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. Wincentego Stysia 16 - w drugą sobotę miesiąca rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. w intencji ratowania małżeństw. Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jan Konior SJ. Parafia pw. Św. Ignacego Loyoli >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Podczas tegorocznego I tygodnia rekolekcji ignacjańskich w Gliwicach w dniach 7-15 lipca 2017r. prowadzonych przez o. Roberta Więcka SJ i o. Macieja Konenca SJ, kolejny raz doświadczyłam tego, jak bardzo nauczanie Jezusa pomaga mi lepiej żyć. To doświadczanie „żywej wiary” jest dla mnie ciągłą niespodzianką.

Bardzo utkwiły mi rozważania o. Roberta do ewangelii św. Jana o weselu w Kanie Galilejskiej. Gdy Maryja zauważyła, że zabrakło wina, w prosty sposób zwróciła się do Jezusa: „zabrakło wina”. To jest nauka dla mnie – moja modlitwa powinna być prosta, bo im prostsze, tym bardziej Boże. I w równie prosty sposób powinnam się komunikować z innymi. Staram się o tym pamiętać i widzę tego pozytywne efekty.

Zapewne z powodu kryzysu małżeńskiego, bardzo poruszyły mnie rozważania o przebaczeniu, że jest ono przejawem Bożego miłosierdzia. Gdy przebaczam, to dotykam Serca Jezusa, bo On jest przebaczeniem. A ponieważ doświadczam przebaczenia (podczas Spowiedzi, Eucharystii), sama mogę przebaczać. I w ten sposób ochraniam siebie i tego, kto mnie skrzywdził, bo wytrącam oręż z ręki szatana.

Dzięki rekolekcjom ignacjańskim odkrywam też wartość modlitwy, rozmowy, po prostu trwania w obecności Boga podczas Adoracji. I tęsknie za tym.

Świadome życie z Jezusem prowadzi mnie do pełni życia dając pokój, odwagę i radość w codzienności. Bo, jak powiedział nam podczas kazania o. Maciej –„Iść w parze z Chrystusem jest lżej”.

A poza przeżyciami duchowymi ten czas rekolekcji jest po prostu czasem relaksu i odpoczynku, cieszenia się ze spacerów i uczenia się bycia z sobą. I po powrocie do domu zaczynam rozumieć, że istotą rekolekcji – tak, jak nam mówił o. Robert – jest to, że ja się zmieniłam dzięki rekolekcjom, wróciłam do otoczenia, które się nie zmieniło i dzięki mnie ma się przemieniać.

Kasia

Kronika