Ognisko Wrocław – Parafia św. Ignacego Loyoli, ul. W. Stysia 16

Parafia
Spotkania w Parafii pw. Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. Wincentego Stysia 16 - w drugą sobotę miesiąca rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. w intencji ratowania małżeństw. Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jan Konior SJ. Parafia pw. Św. Ignacego Loyoli >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Kochani.

– Serdecznie zapraszam na spotkanie ogniska Sychar, w sobotę 14 maja 2022r przy kościele Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. W.Stysia 16. Spotykamy się jak zawsze o godzinie 15:00 w dolnym kościele na liturgii obejmującej Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Mszę Świętą, krótką adorację Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo Boże. Następnie, około godz.16:30, przejdziemy do salki na V piętrze na część formacyjną.

– W części formacyjnej, w pięknym miesiącu Maryjnym, O.Jan  będzie mówił na temat „Niepokalana i jej rola w moim życiu. Relacja z Nią, przyjaźń, pomoc, wyproszone łaski ” i zakończone krótkimi warsztatamiW swoim streszczeniu O.Jan napisał: Jeden ze świętych maryjnych często mawiał „O Maryji nigdy dość”. Chociaż w historii Kościoła powstało wiele dzieł i traktatów maryjnych, to zawsze każda cegiełka, jaką Jej przynosimy, dodaje Jej chwały. Ona  wszystko oddaje swojemu Synowi, a sama usuwa się w cień. Uczy nas umiejętności wsłuchiwania się w Słowo Boże i przemieniania je w czyn…  Celem  naszego spotkania jest ukazanie Jej mocy w modlitwie różańcowej w różnych wydarzeniach historii – bitwach i wojnach, a także w świętych maryjnych: Ludwiku  Grignon de Montfort, Maksymilianie Marii Kolbem oraz Janie Pawle II i innych świętych maryjnych.

Moim pragnieniem jest zaproszenie Cię do ponownego wgłębienia się i codziennego, wiernego praktykowania nabożeństwa do Niepokalanej, szczególnie w modlitwie różańcowej, w obliczu upadków, kryzysów osobistych, małżeńskich i rodzinnych, niewierności, rozpadających się rodzin, a także kryzysów życia zakonnego i kapłańskiego oraz kryzysu Kościoła i pożaru w Kościele, który trwa.

Różaniec święty, który praktykuję od wczesnych lat życia, pomagał mi przezwyciężać wszystkie trudności i kryzysy, które pojawiały się na drodze mojego powołania. Jestem przekonany, że i dla Ciebie różaniec, będzie także radością, nadzieją i pocieszeniem w chwilach trudnych. To Ona – Niepokalana, Tarcza Niezwyciężona przychodzi na pomoc każdemu, „kto Jej opieki przyzywa” i prosi jako pokorne dziecko o Jej światłość i mądrość. Nie bójmy się przyjąć Ją za swoją Matkę cierpliwie słuchającą, do naszego życia, abyśmy stawali się rozeznającymi i posłusznymi narzędziami dla chwały Jej Syna.

– Zapraszam wszystkich, tych którzy regularnie uczęszczają na spotkania, a także mile widziane są nowe osoby. Tutaj spotkacie ludzi (często w podobnej sytuacji do waszej), które gotowe są wam przyjść z pomocą i wsparciem. Także znajdziecie tutaj drogę do naszego Pana Jezusa Chrystusa, który pobłogosławił Wasze Małżeństwo i pragnie przeprowadzić was przez ten najtrudniejszy okres kryzysu Małżeńskiego.

– Aby uświetnić spotkanie naszego Ogniska, można kupić coś słodkiego, lub samemu upiec coś pysznego. Wszystko co zostanie po naszym spotkaniu, będzie rozdane na końcu wśród uczestników, aby nic się nie zepsuło.

Pozdrawiam serdecznie, z Panem Bogiem, Janek.

Kronika