Ognisko Wrocław – Parafia św. Ignacego Loyoli, ul. W. Stysia 16

Parafia
Spotkania w Parafii pw. Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. Wincentego Stysia 16 - w drugą sobotę miesiąca rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. w intencji ratowania małżeństw. Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jan Konior SJ. Parafia pw. Św. Ignacego Loyoli >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Jak zapewne wszyscy wiemy w grudniu nasze ognisko obchodzi 10 rocznicę powstania. Mieliśmy w związku z tym różne plany i nadzieje, które, niestety, zostały zweryfikowane przez obecną rzeczywistość.  Mamy nadzieję, że w sprzyjającym czasie zorganizujemy  spotkanie, w ramach którego będziemy mogli cieszyć się rocznicą swobodniej i w większym gronie. Uznaliśmy jednak za konieczne zaakcentowanie tej rocznicy w takim zakresie, w jakim jest to możliwe, w czasie najbliższego spotkania ogniska. Zaprosiliśmy na to spotkanie Ojców , którzy towarzyszyli nam przy narodzinach ogniska i w czasie jego dziesięcioletniej pracy, tych, z którymi współpracujemy obecnie, moderatora krajowego Sycharu, lidera krajowego oraz ognisko z Leśnicy. Wszyscy przyjęli zaproszenia, z wiadomych jednak względów nie byli w stanie jednoznacznie zdeklarować swojej obecności. Oddajemy ten temat Opatrzności Bożej.

Nasze spotkanie ograniczy się tylko do liturgii, która będzie miała miejsce w górnym kościele.

Spotykamy się w sobotę 12.12.2020, wyjątkowo o godz. 14:00.

Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po niej odbędzie się  Msza św., której będziemy chcieli nadać możliwie uroczysty charakter. Po Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.  Przyjmujemy możliwość rozszerzenia programu spotkania o inne elementy wynikające z jego nietypowego charakteru z uwzględnieniem oczywiście sakralności miejsca.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji wspólnoty i naszego spotkania. Oby było ono dla nas źródłem radości i umocnienia.

Prosimy również wszystkich o włączenie się do organizacji spotkania. Mile widziane wszelkie pomysły dla jego upiększenia. Sprawy liturgii koordynuje Małgosia. Wszelkie pomysły i inicjatywy prosimy kierować do niej lub do liderów.

Przypominamy o konieczności posiadania maseczki zasłaniającej usta i nos!

Poczujmy się odpowiedzialni za siebie nawzajem, popatrzmy z miłością na wszystkich , którzy chcą czuć się bezpieczni podczas Mszy, by z powodu lekceważenia, przez niektórych z nas, obowiązujących zasad sanitarnych, nie rezygnowali z udziału w Eucharystii.

Kronika