Ognisko Wrocław – Parafia św. Ignacego Loyoli, ul. W. Stysia 16

Parafia
Spotkania w Parafii pw. Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. Wincentego Stysia 16 - w drugą sobotę miesiąca rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. w intencji ratowania małżeństw. Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jan Konior SJ. Parafia pw. Św. Ignacego Loyoli >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

rekolekcje_w_zc_2017_jezusKsięża Jezuici przy kościele

św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu ul. Stysia 16

proponują w  czasie Wielkiego Postu 2017

REKOLEKCJE W  ŻYCIU  CODZIENNYM

Zapewniamy raz  w  tygodniu:

  1. Wprowadzenie do rekolekcji i sposobu modlitwy
  2. Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czwartki od 19.00-20.00
  3. Wspólne spotkanie i konferencje pogłębiające rozumienie życia duchowego i treści do modlitwy w poniedziałki po Mszy św. wieczornej o 18.00.

Rekolektant  jest  zobowiązany  do:

  1. Modlitwy myślnej co najmniej przez 25-30 min. każdego dnia
  2. Uczestniczenia we wspólnym spotkaniu /poniedziałek/ lub do ściągnięcia treści do rozmyślania z naszej strony parafialnej www.loyola.pl; lub napisania na adres wielkipost2013@gmail.com

Początek rekolekcji: poniedziałek dnia 6 marca 2017r.

Spotkania: poniedziałki po Mszy św. wieczornej /dolny kościół/

Czas trwania: okres Wielkiego Postu 2017

Prowadzący: o. Maciej Konenc SJ


Wielki Post 2017.
Witam serdecznie Moi Drodzy.
Szczęść Boże.

Podobnie jak kilka lat temu tak i w tym roku proponuję Wam w tym czasie Wielkiego Postu 2017 rekolekcje w życiu codziennym. Zapraszam do uczestnictwa tych Wszystkich, którzy już dobrze wiedzą o co chodzi w tym czasie Postu jak i rekolekcjach; a i szczególnie ciepło witam tych, którzy po raz pierwszy chcą się zmierzyć z sobą samym w tym szczególnym czasie. Napisałem „zmierzyć”, bo pewnie tak będzie, znając charakter tych dni, jak i rekolekcje, kiedy pragniemy podjąć pracę nad sobą przy pomocy Łaski Bożej a nie tylko za pomocą naszych ludzkich sił i będzie się to wiązało właśnie ze zmaganiem. Tutaj bardzo ważna uwaga: to zmaganie zawsze połączone jest z sukcesem. To właśnie nam gwarantuje Pan Jezus, który cierpiał, umarł i zmartwychwstał. Po Jego zmaganiu następuje zawsze zwycięstwo.

W czasie naszych rekolekcji starać się będziemy dostrzegać obecność Boga w historii naszego życia, w doświadczeniach jakie stały się naszym udziałem, aby uświadomić sobie, że Bóg był i jest i nadal będzie w naszym życiu. Szczególnie ważne w tym czasie będzie dla nas Słowo Boże, ono będzie nas prowadzić, będzie naszym Przewodnikiem. Do Słowa będziemy stosować nasze życie. Na każdy dzień będą zaproponowane treści do przemodlenia. Nie należy tych tekstów czytać dla „ciekawości treści” ani wyprzedzać czytaniem poszczególnych dni rekolekcyjnych. Każdy dzień ma swoje rozmyślanie, swój rytm. Można powtarzać proponowane treści czy ćwiczenia, dla ich pogłębienia a przede wszystkim dla umocnienia swojej relacji z Bogiem i przyjęcia Jego zaproszenia do relacji z Nim.

Spotkania nasze odbywać się będą we wszystkie poniedziałki Wielkiego Postu, po Mszy św. o 18.00 w dolnym kościele.

W tych dniach Wielkiego Postu zapraszam także do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej a także Gorzkich Żali. Teksty rozważań można pobrać także z naszej strony parafialnej: www.loyola.pl. Jest tam zakładka aktualności a później rekolekcje. Można także napisać na adres z ubiegłych lat wielkipost2013@gmail.com i zostaną one wysłane na skrzynkę e-mailową.

Będzie jedna nowość a mianowicie: możliwość rozmowy z osobą towarzyszącą, która będzie towarzyszyć po tych rekolekcjach, z księdzem z naszej Parafii. Można będzie się umówić na rozmowy odnośnie przeżywania swojej modlitwy/rekolekcji jeden raz w tygodniu. Bardzo zachęcam do skorzystania z tej możliwości. Dodam, że nie damy rady pewnie z Wszystkimi chętnymi porozmawiać ale z kilkoma osobami z pewnością tak. Niech i te rozmowy posłużą naszemu zbliżeniu się do Boga i lepszemu rozumieniu swojego doświadczenia duchowego.

Owocnych rekolekcji i umocnienia relacji z Bogiem w tym błogosławionym czasie Wielkiego Postu życzy Wszystkim Uczestnikom

o. Maciej Konenc SJ.

Kronika