Ognisko Wrocław – Parafia św. Ignacego Loyoli, ul. W. Stysia 16

Parafia
Spotkania w Parafii pw. Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. Wincentego Stysia 16 - w drugą sobotę miesiąca rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. w intencji ratowania małżeństw. Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jan Konior SJ. Parafia pw. Św. Ignacego Loyoli >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Na sobotnim spotkaniu formacyjnym dnia 11 lutego 2017 roku o. Maciej wygłosił homilię zwracając naszą uwagę na pierwsze czytanie na mszy świętej – z Księgi Rodzaju Rdz 3, 9-24, abyśmy mogli przyglądnąć się dobroci Boga, którą Bóg objawił po grzechu pierworodnym. Nasza uwaga powinna skoncentrować się na właściwej relacji z Panem Bogiem. Ta relacja istniała przed popełnieniem grzechu pierworodnego. A później tej relacji nie było (nie ma). Nie ma człowieka tam, gdzie powinien być, bo nie ma Adam relacji z Bogiem.

Zapraszam do wysłuchania homili

Następnie udaliśmy się do salki na 5 piętrze. W tym miesiącu mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu naszej koleżanki Joanny na temat przebaczenia. Na czym takie przebaczenie powinno polegać oraz dlaczego należy również przebaczyć sobie.

W części trzeciej spotkania, pracowaliśmy w grupach, a nasza praca polegała na przepracowaniu w sobie tematu: się wstydzę:, oskarżam siebie za:, potępiam siebie za: oraz nie mogę sobie podarować i nie mogę zapomnieć tego, że:.

Kronika