Ognisko Wrocław – Parafia św. Ignacego Loyoli, ul. W. Stysia 16

Parafia
Spotkania w Parafii pw. Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. Wincentego Stysia 16 - w drugą sobotę miesiąca rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. w intencji ratowania małżeństw. Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jan Konior SJ. Parafia pw. Św. Ignacego Loyoli >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy
20-lecie Kapłaństwa Ojca Macieja
W dniu 29 czerwca 2016 r. o godz. 18.00 na Stysia świętowaliśmy podczas uroczystej Eucharystii 20-tą rocznicę święceń Kapłańskich naszego Ojca Macieja Konenca SJ, opiekuna wrocławskiego ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.
Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył Proboszcz Parafii pw. Św. Ignacego z Loyoli Ojciec Paweł Pasierbek SJ, który tego dnia obchodził 21 rocznicę święceń Kapłańskich, a także swoje imieniny.
W okolicznościowej homilii Ksiądz Proboszcz przywołał sylwetki św. Piotra i Pawła, dwóch filarów Kościoła Chrystusowego, którzy borykając się z ludzką ograniczonością, podążyli za Jezusem jak za drogocenną perłą, odkrywając w tym najgłębszy sens  i cel ich życia. Nawiązał ich przykładem do posługi kapłańskiej Ojca Macieja rozpoczętej przed 20-tu laty w Krakowie, w którego Pasterzowaniu,  w drobnej części dane nam było uczestniczyć, i za to Chwała Panu Jezusowi!!!
Wdzięczni Panu Bogu za Dar Osoby Ojca Macieja dla naszej Wspólnoty polecajmy dalszą Jego posługę Kapłańską Panu Jezusowi, Najwyższemu Kapłanowi, a także opiece Matki Najświętszej.
Za wstawiennictwem Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz patrona Jezuitów  Świętego Ignacego z Loyoli wypraszajmy obu naszym kapłanom łaskę bycia wiernymi Towarzyszami Jezusowymi!
Kronika