Ognisko Wrocław – Parafia św. Ignacego Loyoli, ul. W. Stysia 16

Parafia
Spotkania w Parafii pw. Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. Wincentego Stysia 16 - w drugą sobotę miesiąca rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. w intencji ratowania małżeństw. Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jan Konior SJ. Parafia pw. Św. Ignacego Loyoli >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W maju na naszym spotkaniu gościliśmy Ojca Proboszcza, który wygłosił do nas homilię. Zadał nam w niej podstawowe pytanie: Jak trzeba kochać, żeby oddać za kogoś życie? W pierwszej kolejności czyni to za nas Jezus. Jego postawa musi być dla nas ideałem. Kto wziął wzór z Jezusa? Św. Maksymilian Kolbe na przykład. Czy ktoś kto oddaje życie za przyjaciela jest kimś, kto nie szanuje życia i nie kocha? Jeśli chcemy to uczynić w sposób świadomy i dobrowolny, to musimy bardzo życie kochać. To nie jest forma ucieczki. To jest dar Boży, który ofiarowuję Bogu z miłości do człowieka. W miłości możemy się w pełni realizować. Kolejną osobą jest św. Joanna Beretta Mola. Jej miłość była tak niezwykła i wielka. Miłość to też właściwe napominanie dla dobra bliźniego.

         Po Mszy św. dziękowaliśmy Ojcu Proboszczowi za jego błogosławieństwo dla naszej Wspólnoty przez cały czas jego pasterzowania w parafii św. Ignacego Loyoli. Ojciec Proboszcz powiedział, że ceni Wspólnotę „Sychar” za to, że walczy o swoje małżeństwa. Ceni to, jak bardzo członkowie tej wspólnoty się zmieniają. Ojciec Proboszcz wie o tym, bo bardzo dużo rozmawia z naszym Ojcem Maciejem. Dlatego ważne jest, aby znać prawa wspólnoty jako takiej i jej obecność w Kościele. Św. Paweł pisze w swoim liście do Koryntian o charyzmatach.. Dlatego Kościół jest piękny, bo jest różnorodny. Im szybciej uda nam się zaakceptować, to co się dzieje w naszym życiu, tym prędzej uda nam się pracować nad sobą. Nie można być ciągle niezadowolonym, ale trzeba się rozwijać. Kobieta cudzołożna powinna zostać ukamienowana. Ale wyobraźmy sobie, że nagle przychodzi jej mama i zaczyna ją bronić. To trudna sytuacja i wydaje się, że nie do rozwiązania. Nie da się jej rozwiązać jednym zapisem prawnym. Wspólnota nie może się tylko opierać na przesłankach prawnych.

Zapraszam do zapoznania się z homilią O. Proboszcza pod adresem: http://archive.org/details/SpotkanieMajowe2016

Kronika