Ognisko Wrocław – Parafia św. Ignacego Loyoli, ul. W. Stysia 16

Parafia
Spotkania w Parafii pw. Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. Wincentego Stysia 16 - w drugą sobotę miesiąca rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. w intencji ratowania małżeństw. Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jan Konior SJ. Parafia pw. Św. Ignacego Loyoli >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Na sobotnim spotkaniu formacyjnym 12 marca 2016 r. było nas nieco mniej niż zazwyczaj bo ok. 25 osób, z uwagi na to, iż część Sycharowiczów przebywała na rekolekcjach w Dąbrowicach wygłoszonych przez dr Mieczysława Guzewicza w temacie: „Jedność w małżeństwie. Jak budować? Jak ratować?

Na spotkanie przybyły też trzy nowe osoby: Małgosia, Ania i Agnieszka, które serdecznie witamy w naszej wspólnocie Sychar.

Tradycyjnie już rozpoczęliśmy o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie Ojciec Maciej odprawił Eucharystię i wygłosił homilię, w której m.in. odniósł się do Jezusowego sposobu przemawiania. Powiedział, iż wobec Jezusa i Jego słów nie można przejść obojętnie, że trzeba się opowiedzieć albo ZA albo PRZECIW Jezusowi. Ojciec poruszył ciekawą kwestię odnośnie Jezusowego „przemawiania”, a mianowicie, że:

  • jeszcze nikt nie przemawiał w ten sposób;
  • że za Jezusowym przemawianiem idzie coś więcej!, że za Jego Słowem idzie rzeczywistość;
  • że jeżeli Jezus mówi „Pokój Wam” to za tymi słowy idzie moc sprawcza, tak jakby słowa Jezusa były natychmiast wykonalne! Mówi Pokój Wam i ten POKÓJ się dzieje…!

Kolejną kwestią z homilii była nocna rozmowa Nikodema z Jezusem, która to rozmowa coś w Nikodemie zmieniła! Ojciec dodał, iż nie jest łatwo powiedzieć coś pod prąd, że tylko „śnięte ryby i śmieci płyną z prądem”, a co jest zdrowe to płynie pod prąd.

Te poruszone kwestie Ojciec zostawił naszej głębszej refleksji, na zakończenie dodając, iż będzie prosił Boga byśmy nie stawiali przeszkód dla działania Łaski Bożej w nas.

 

Na drugiej części spotkania nasi Panowie zgotowali nam niespodziankę, z okazji Dnia Niewiast, były i łakocie i serdeczności.

Kolejnym punktem była prezentacja Tomasza o naszej Wspólnocie Trudnych Małżeństw Sychar, w której przybliżona została nam struktura organizacyjna wspólnoty, sylwetka założyciela Andrzeja Szczepanika i naszego krajowego moderatora ks. Pawła Dubowika. Prezentacja była konsekwencją spotkania liderów, moderatorów i opiekunów duchowych, które miało miejsce w Nysie 5-7 lutego 2016 r., nasze ognisko reprezentowała 5-cio osobowa delegacja Sycharowiczów, na czele z liderką Elżbietą.

Na zakończenie Ojciec Maciej wygłosił nam obszerną i bogatą w tematy do osobistej refleksji konferencję opracowaną na kanwie księgi Samuela, zachęcając do osobistego pochylenia się nad  fragmentami Pisma świętego i odszukania w historii Samuela nas samych, swoich doświadczeń życiowych, bo jak dodał Ojciec Maciej: (…) Słowo Boże zostało napisane dla nas, i tam jest o nas samych, o czym sami już nie raz się przekonaliśmy.

Konferencja o.Macieja o Samuelu

 

Po spotkaniu czekała nas kolejna niespodzianka, a mianowicie wspólna biesiada przy pizzy, podczas której w serdecznej atmosferze świętowaliśmy Dzień Kobiet, ciesząc się sobą, a także dzieląc się naszymi spostrzeżeniami z bogatego w różne tematy mijającego spotkania ogniskowego.

W imieniu wszystkich Sycharowiczek, serdecznie DZIĘKUJEMY naszym Panom za uświetnienie naszego święta  J

Magda

Kronika