Ognisko Wrocław – Parafia św. Ignacego Loyoli, ul. W. Stysia 16

Parafia
Spotkania w Parafii pw. Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. Wincentego Stysia 16 - w drugą sobotę miesiąca rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. w intencji ratowania małżeństw. Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jan Konior SJ. Parafia pw. Św. Ignacego Loyoli >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Na spotkaniu w dniu 11 lipca 2015 roku pojawiło się około 35 osób. Spotkanie rozpoczęliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie Ojciec Maciej odprawił mszę świętą, podczas której wygłosił homilię. Po Mszy św. odbyła się adoracja przed Najświętszym Sakramentem oraz indywidualne błogosławieństwa Pana Jezusa.

Następnie udaliśmy się do salki na 5 piętrze, aby dzielić się swoimi „doświadczeniami” oraz aby pracować w grupach nad zadanym przez Ojca Macieja tematem. W tym miesiącu skupiliśmy się na tekście z Ewangelii z 15 Niedzieli Zwykłej – Rok „B”. Jest to Ewangelia – Mk 6, 7- 13. Stawia ona przed nami wymaganie odkrywania jak wielkie to jest – być posłanym przez Jezusa do konkretnej misji. Więc prośmy o poznanie, abyśmy wiedzieli, gdzie i jak nas Jezus posyła i jakie daje nam dary pomocne do realizacji powierzonej nam misji, czy zadania.

W sierpniu odbyły się również „wakacje z Sycharem” w Szczawnicy w dniach 19.08 – 26.08.

Ojciec Maciej wygłosił homilie, których można posłuchać poniżej (pliki audio dostępne są na poniższej stronie internetowej – po prawej stronie należy wybrać w Download Options – Windows Media Audio – 5 files). Każdy z plików można pobrać na swój komputer w celu odsłuchania.

Homilie ze Szczawnicy

 

Kronika