Ognisko Wrocław – Parafia św. Ignacego Loyoli, ul. W. Stysia 16

Parafia
Spotkania w Parafii pw. Św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu, ul. Wincentego Stysia 16 - w drugą sobotę miesiąca rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. w intencji ratowania małżeństw. Duszpasterzem wspólnoty jest o. Jan Konior SJ. Parafia pw. Św. Ignacego Loyoli >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

8 listopada w naszym spotkaniu wzięło udział ok. 30 osób. Najpierw została odprawiona Msza Św., Adoracja przed Najświętszym Sakramentem, a potem spotkanie w salce. Gościem był Marek z Żor,  który dał świadectwo dotyczące jego nawrócenia i ratowania małżeństwa. Serdecznie mu dziękujemy:) Ojciec Maciej w konferencji poruszył temat naszego formowania we wspólnocie Sychar i związanego z nim braterskiego napomnienia. Podkreślił, że celem wspólnoty jest nasze nawrócenie. Spotkania powinny motywować nas do pracy nad sobą, nie tylko w kwestii relacji z Bogiem. Do refleksji nakłonił nas pytaniami:

  • Co robimy, jak pracujemy nad sobą pomiędzy spotkaniami?
  • Co się w nas zmieniło od czasu bycia we wspólnocie?
  • Jaka lektura nas kształtuje?
  • Jak wyglądają nasze spowiedzi?

Nie powinniśmy rozmawiać wyłącznie o tym, co jest w naszym życiu dobre, co nam wychodzi. Należy mieć odwagę mówić, co jest w nas „czarne”(w nawiązaniu do kazania) i jak sobie z tym radzimy. Z wyżej wymienionymi zagadnieniami jest związane braterskie napomnienie. Każdy potrzebuje „lustra”- drugiej osoby, która dostrzega w nas to, czego sami nie widzimy. Trzeba obecności Jezusa, wielkiej odwagi i pokory w naszej wspólnocie, by umieć powiedzieć i przyjąć napomnienie. Żeby móc zmieniać się na lepsze, trzeba bowiem poznawać siebie. Temu celowi służy praca na 12 Krokach, gdzie dotykamy bolesnych spraw, ale efektywnie pracujemy nad sobą. Ojciec Maciej zaznaczył, że temat, który poruszył dotyczy bardziej Sycharków już z jakimś stażem we Wspólnocie.

 

Kronika